Пройшло два роки з моменту початку війни в Європі. Росія (незважаючи на санкції та втрати) значно відновлює свої людські та матеріальні можливості, тоді як з іншого боку, відважна боротьба України обтяжена відсутністю сучасного озброєння та боєприпасів. Війні не видно кінця, і європейська підтримка України, здається, послабшується. Єднаймося у цьому заклику для України:
Ми, що нижче підписалися, прагнемо, щоб лідери Європи взяли на себе зобов'язання виконати наступні пункти:
- 1. Прискорили надання довгострокової фінансової та матеріальної допомоги Україні.
- 2. Усунули бюрократичні перешкоди для військово-промислового комплексу.
- 3. Мали за мету відновлення територіальної цілісності України.
Якщо ви також погоджуєтеся, будь ласка, додайте свій підпис до супровідного листа цього заклику:
З глибоким занепокоєнням
Ми, європейські громадяни, з глибоким занепокоєнням спостерігаємо за останніми подіями у війні проти України. Незважаючи на санкції та втрати, Росія суттєво відновлює людські та матеріальні ресурси. З іншого боку, Україні, яка мужньо бореться, не вистачає сучасної зброї та боєприпасів. У Сполучених Штатах все частіше лунають заклики до скорочення або навіть припинення поставок необхідного військового обладнання. Європейський Союз, незважаючи на всі свої обіцянки та економічну і політичну міць, зволікає зі своєю підтримкою. Другим стовпом Європейського Союзу має бути співпраця у зовнішній політиці та політиці безпеки, але вже майже два роки російські ракети приземляються біля європейських міст, а мільйони нещасних біженців шукають допомоги в наших суспільствах. Володимир Путін неодноразово заявляв, що його довгострокова мета - відновити свою сферу впливу і домінування не лише в Україні, але й у країнах наших балтійських партнерів і, зрештою, у всій Східній і Центральній Європі. Якщо Європа допустить затяжний конфлікт, росіяни отримають стратегічну перевагу. Будь-який успіх Росії в Україні зміцнить і надихне керівництво Російської Федерації на продовження агресивної війни, а отже, є прямою загрозою свободі і демократії в Європі та її інтеграційним процесам. Захист незалежної і демократичної України - це боротьба за нашу спільну безпеку. Тому ми з глибоким занепокоєнням закликаємо всіх європейських політиків взяти на себе зобов'язання щодо довгострокової фінансової та матеріальної допомоги Україні, сприяти усуненню бюрократичних перешкод, що стоять перед оборонною промисловістю, і зробити відновлення територіальної цілісності України метою зовнішньої та безпекової політики ЄС.
Перші підписанти
- Martin Kroupa (Post Bellum/Memory of nation, CZ)
- Prof. Timothy Snyder (Yale University, USA)
- prof. Timothy Garton Ash (Oxford University, UK
- prof. Remi Brague (Sorbonne Université, FR)
- prof. Alexis Nuselovici (Aix-Marseille Université, FR)
- prof. Lenka Karfíková (Charles Univerzity, CZ)
- prof. Filip Karfík (Fribourg University, CZ)
- Marek Mutor (Platform of European Memory and Conscience, PL)
- Msgr. Tomáš Holub (Bishop Diocese of Pilsen, CZ)
- Rebecca Harms (MEP, DE)
- Milan Horacek (former MEP, DE/CZ)
- Lukas Beckmann (former member of Bundetag, DE)
- Ferdinand Trauttsmandorff (ambassador emeritus, AT)
- Daniel Kroupa (prof., former disident, CZ)
- Mikuláš Kroupa (director Post Bellum, CZ)
- Jan Dobrovský (chairman, Kollegium Memory of Nation, CZ)
- Jan Polouček (Post Bellum/Memory of Nation, CZ)
- Šimon Pánek (director, People in need, CZ)
- prof. Tomáš Halík (Charles University, CZ)
- Jakub Landovský (ambassador to NATO, CZ)
- Bohdan Rajčinec (European Congress of Ukrainians, CZ)
- Martin Palouš (ambassador emeritus, CZ)
Організатори петиції:
The Memory of Nations - це міжнародна колекція спогадів свідків важливих історичних подій XX століття. Вона доступна в Інтернет-архіві за тією ж назвою. Проект перебуває під патронатом Post Bellum. З роками організація розширила свою діяльність, включивши в себе відділ освіти, який надає навчальні матеріали та інтерактивні майстер-класи для початкових і середніх шкіл. Під час пандемії Covid було створено новий центр, Memory of Nations Help Hub, для надання соціальних та консультаційних послуг. Окрім цього, організація протягом двох років веде кампанію зі збору коштів Help for Ukraine, яка є однією з найбільших у країні.